Zaklínač - Poslední přání

V novém, krásném, bohužel trochu i drahém přebalu, vychází povídky od polského mistra fantasy Andrzeje Sapkowského. Celá knihy začíná povídkou Cesta, z níž není návratu. Je to jakýsi úvod do zaklínačova světa a vypráví o seznámení jeho rodičů. Knížka se nadále rozjíždí povídkou Zaklínač, poté následuje Zrnko pravdy, Menší zlo a povídka Otázka ceny, která je takovým před-úvodem do později napsané pentalogie Ságy o Zaklínači. Dále se pokračuje povídkou Konec světa, kde se poprvé setkáváme s elfy a s jejich postavením v zaklínačově světě. Kniha končí více než zdařilou povídkou Poslední přání, kde se zaklínač poprvé setkává s krásnou Yeneffer.
Celá kniha je provázána úryvky příběhu Hlas rozumu, kde se zaklínač zotavuje v chrámu Melité u představené kněžky Nenke a ke konci dopřeje satisfakci uraženému rytíři. Kniha je opravdovým a velmi dobrým úvodem do zaklínačova rozmanitého světa.
Ke knize je navíc přiložena Mapa Severu, která ukazuje svět, ve kterém zaklínač žije a obsahuje nejen místa z povídek, ale i místa, o kterých se mluví v následující pentalogii. Celkově velmi dobrá kniha, která by neměla chybět ve vaší knihovně.

299,00 Kč